נשימה מודעת
נשימה מודעת

נשימה מודעת

טיפול בנשימה מודעת היא  טכניקה אותה פיתחתי ומשמשת ככלי נוסף לכלים רבים העומדים לרשותי כדי שהטיפול יצליח בדרך היעילה ביותר.
תהליכי נשימה נלמדים בשיעורי היוגה ובהעמקה בעבודה פרטנית עם מתרגלים בקליניקה, זאת מתוך תשומת לב ומענה לתכן ולצרכים השונים שעולים בטיפול, המפגשים נערכים ברמת גן או בסטודיו במודיעין.
 

מה תקבלו בתרגול נשימה מודעת?

  • תתאמנו בטכניקות שמטהרות את מערכת העצבים ומאפשרות שחרור מתח והרפיה
  • חידוש חמצן לתאי הגוף
  • שחרור הורמוני מתח וייצור הורמוני רגיעה
  • שיפור זרימת הדם ותפקוד מערכות פנימיות
  • כלי להפגת כאבים בגוף ובנפש
  • כלי להתמודדות עם רגשות קשים: חרדות, כעסים, חוסר אונים ועוד..
במהלך 20 שנות הוראת יוגה ומתן טיפול פרטני במגוון כלים בבעיות קשיים ומגבלות שמטופלים חווים, אני יכולה להעיד שתהליכי נשימה מודעת יעילים ועוצמתיים ומאפשרים שינוי בהרגשה בקלות ובזמן קצר, ומהווים כלי נפלא להתבוננות חיבור לנקודה פנימית בתוכנו. 
נשימה מודעת היא מעין  גשר לנשמה, לחלק מהותי בתוכנו.
 

מה קורה לנו שאנו מרוכזים בנשימה

אנו מרוכזים באנרגיית חיים אינסופית לומדים וחווים את תכונותיה.
אנו מאפשרים לעצמנו לשחרר דרך הנשיפות את כל המיותר בתוכנו, אנו לומדים להיעזר בשאיפות כדי לקבל כול אנרגיה שאנו זקוקים לה. בדומה לתהליך הפיזיולוגי שמתרחש בזמן הנשימה שחרור פחמן דו חמצני וקבלת חמצן. 

בעודנו לומדים להקשיב לנשימה אנו מתחברים לחלק המהותי בתוכנו, החלק הנשמתי, אותו חלק אינסופי ולא מוגבל בפנימיותנו. בעיקר ערים לחיות שעוטפת אותנו ( אותה אנרגיית חיים שזורמת כשנושמים- PRANA). הקיום שלנו כמו חיינו גופנו ושכלנו מכיל גוונים רבים וחלקים רבים, קשב לנשימה הינו קשב וקבלה של כל הגוונים שבנו ואיפה שיש נוכחות של נשימה מאוזנת ורכה יש נוכחות של אהבה.

אהבה זה כל הסיפור, תהליכי נשימה מודעת בטיפול מאפשרים את החיבור והגילוי העמוק הזה.

קשב לנשימה הינו קשב למהות החיים, קשב לחוקי הטבע והבורא, קשב שמאפשר חיבור, זיכוך, מרחב אחר כללי יותר, גבוה יותר. בתרגול נשימה מודעת אנו לומדים להוציא את הסיפור האישי, את נסיבות החיים מהמרכז, ובמקביל לייקר את אותו ניצוץ מהותי שקט בתוכנו שמרענן לנו גם את זוויות המחשבה ומאפשר בחירות והחלטות חדשות מתוך שקט, בטחון ואמת פנימית.

גוף האדם נברא בדרך פלאית וניתנה לנו היכולת להתחבר אל המנגנון שמקיים אותו ואשר בלעדיו אין חיים - הנשימה.
מקומות של כאב בגוף ובנפש הם מקומות חסומים, בעזרת עבודה מודעת עם הנשימה ניתן לשחרר דפוסים מודחקים ולחדש אנרגיה- נקודת מבט מחודשת על אותה בעיה. 
כשלומדים להקשיב לחוקי הטבע ונותנים מקום למהות אנו נזכה לריפוי, שחרור והתחדשות. השינוי מתחולל מעצמו וללא מאמץ.
לשיחת התייעצות צלצלו...