מירב היוגה - תרגול בזמן כאב

תרגול יוגה בזמן כאב

NLP ודמיון מודרך ברמת גן - מה זה NLP ?
אני נשאלת תמיד ובאופן קבוע מה עושים עם תרגול היוגה שמשהו כואב?
 גב, כתפיים, ברכיים, התקררות, כאבי ראש  ותוסיפו כל מה שעולה בדעתכם יש רשימה ארוכה.
 האם מוותרים על אימון או דוקא מתרגלים כי חשים לא טוב?

ראשית ניקח בחשבון את המלצת הרופא אם אכן יש המלצה.
לעיתים מנוחה מלאה היא זאת שתאפשר החלמה טובה ומהירה ולפעמים דווקא אימון עם התאמה למצב ולבעיה יעזור לגוף להחלים מהר יותר.
חשוב לשים לב ולהיות קשובים לאיתותי הגוף מהניסיון שלי הגוף לא משקר.

אם החלטתם לתרגל הנה כמה המלצות שיכולות לעזור.

כשאנחנו מדברים על תחושות כמו עייפות, חולשה, אולי התקררות או כל דבר שמשאיר אתכם עם תרגול שמתחיל עם מעט אנרגיה וכוח כדאי מאוד לתרגל רק את מה שבא לכם בקלות, לתרגל עם נשימה שקטה ואיטית יותר ולא להגיע למאמץ גדול ואסביר מדוע, הרעיון לאפשר לעצמנו התחדשות של כוחות ולשפר קצת את זרימת האנרגיה. 
מהניסיון שלי בסטודיו ושנים של ליווי ביוגה טיפולית מעט תנועה עם הרבה תשומת לב לנשימה באופן קבוע ורצוף תאפשר לאנרגיה לעלות כמעט תמיד, תרגול כזה יפחית כאבים וישפר את ההרגשה וזאת בשורה כל כך טובה.

כשאנו מתמודדים עם פציעות חשוב מאוד לקבל הדרכה אישית בשיעור איך ניתן לשנות את האסנות ( תנוחות היוגה) כדי שתחושת הכאב לא תעלה באימון, להיעזר באביזרי יוגה או כל המלצה אחרת של המורה כדי לתמוך בגוף.

יש כלל שאומר שאנחנו נבצע ונשהה רק בתנוחות ובתנועות שאנו יכולים לשמור את קצב הנשימה שלנו ולהישאר נינוחים.
במקומות שאנו מאבדים את השקט הקצב והזרימה נעצור ונחשב מסלול מחדש.

נקודה אחרונה מתי טוב להיכנס לכאב?
כאב הינו תחושה ולתחושות יש עוצמה, אני ממליצה תמיד להתחיל בחימום  שמרגיע ומאפשר יותר נוכחות לנשימה ורק אז  אם אתם מנוסים ומתרכזים במקום הפגוע ממקום של שלווה ולא ממקום של פחד אז בהחלט ניתן לשהות שם לנשום ואפילו להגיע לשחרור ואולי הקלה, מהניסיון שלי רק מתרגלים מאוד ותיקים ידעו להפיק תועלת מסיטואציה כזאת או ליווי צמוד של המורה שמקשיבה ומאבחנת את הנשימה שלכם.

זכרו שאם מתקיים פחד או חשש בנוגע לעצמכם בזמן התרגול כדאי לעצור, לנשום, להרפות ולהתייעץ, פחד גורם למערכת להתכווץ וכיווץ זה מאמץ מיותר שלא תורם לשיפור ההרגשה.

מה קורה במצבים מורכבים יותר של כאב כרוני לדוגמא?
המלצתי לבדוק האם השיעור בקבוצה עונה על הצרכים שלכם, כי אם ההרגשה לא משתפרת התרגול לא מותאם לכם בדרך הטובה ביותר. יש לשקול לעבור ליוגה טיפולית שם תקבלו את מלוא תשומת הלב שאתם צריכים וניתן יהיה לדייק את הנשימה שלכם, את התנועות ובחירת התנוחות.